Jak jsme hlídali kamarádce psa

11. září 2015 v 10:03 | Pracující manžel
V životě každé rodinky nastane okamžik pravdy, který přemění realitu do již předem dané role. Muž je v ní pasován do role pohůnka, jehož názor zajímá možná bratrance s třetího kolena, ale hlasovací právo má jak žena v Sýrii. Tato chvíle nastala zhruba před měsícem, kdy k nám dobrá známá dala na týden svého miláčka, dobrmana Miku. Vznesl jsem námitky, poukazoval jsem na nové koberce, nové skříně, nový účes manželky, ale nic, jako bych mluvil se Milošem Zemanem o škodlivosti alkoholu.

V den převzetí psa jsem měl jen čistě náhodou čtyřhodinný přesčas, který jsem dobrovolně využil k čištění toalet. Domů jsem přišel kolem 18.hodiny večerní a čekal, co se bude dít. Mika ležel u gauče, trošku vrčel a cenil krvavé zuby. Pokusil jsem se ho pohladit, přičemž mě Mika lehce kousl do nohy a tímto byly karty rozdány. Zalepil jsem si nohu a koukal na manželku, která, drbaje pejska pod bradou, se koukala s dcerou na pohádku.

Zuby jsem si umyl na toaletě a spát se chystal jít do auta, neboť MIKA zabral pozici mezi ložnicí a koupelnou, což nemělo řešení. Naštěstí se nebesa slitovala, miláček usnul a mohl jsem se proplížit do kutlochu.

Ráno jsem si jen tak mimochodem všiml, že mi zlatíčko lehce rozkousalo v noci zánovní tenisky, ale nevadí, prý mohu nosit žabky. Při sobotě do zase tak nevadilo, ale jak v nich půjdu zítra do kostela, jsem si nedokázal představit. V rámci utužení vztahů se rozhodl vrcholový management rodiny, že půjdu na procházku s malou a Mikou. Dvě ruce jsou prý dostačující a můžu pomachrovat před sousedy. Za nenávistného vrčení jsem připoutal pejska od kočárku, malé dal vodítko kolem krku, granuli do pusy a šli jsme. Áha. Špatně. Prý to patří naopak. Přendal jsem psa na zem, zběžně oprášil dítě a vyndal mu z pusy kost, kterou v rámci rotace pozic začala s chutí pojídat.

Výlet kupodivu proběhl v pořádku, obě dvě stvoření kadila zhruba se stejnou kadencí, takže jsem spíše sbíral hovna během procházky. Na oběd jsme byli zpátky, holky a Mika měly hovězí líčka s knedlíčkem, já čínskou polívku. Nenávidím toho psa. Tak nějak to vytušil, neboť provokativně jídlo nesnědl a na závěr se do misky vyčůral. Škoda, doufal jsem, že brzy usne a já se najím. Sex večer nebyl, protož venčit šla žena. Stejně bych na to asi neměl, neboť jsem usnul ve vaně a deset minut googlil nezjistitelné jedy pro psy.

Neděli jsem prožil v letargii schovávání se před Mikou a dcerou, obě dvě si výborně rozuměly a cupovaly byt na kousky. Manželka tomu radostně přihlížela, jak si hezky rozumí, a já jsem hledal volné místa v organizaci Islámského státu.

V práci jsem během dne podstoupil třikrát test na alkohol, jednou na drogy a jednou těhotenský test, neboť jsem se rozbrečel u diskuze o 100 dalmatinech a byl jsem označen za ženskou. Ale bylo mi to jedno. Viděl jsem světlo na konci tunelu, pátek se blížil. V odpoledních hodinách jsem pomáhal na železnici nosit kolejnice při náhodné brigádě a tak mi ten týden krásně utekl.

Pak to přišlo. Pátek, den naděje. Den, kdy byl ukřižován Kristus, se následně proměnil v den znovuzrození. Dle bible to trvalo celé tři dny, u nás doma se jednalo o tři minuty. Rychlostí okamžiku jsem sbalil psa, 13kilogramový pytel granulí, kterých se pes ani netknul, neboť si jedl jak na zámku a společně se vzpouzejícím psem ho táhl ven z bytu. U dveří jsem ho předal, sebral láhev metaxy, padl na kolena a tváří otočenou ke kostelu děkoval Bohu za přežití…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bludickka bludickka | E-mail | Web | 11. září 2015 v 18:48 | Reagovat

Tak tímhle článkem jsi mě hodně pobavil. Musím si zapamatovat tvou adresu :D až mi bude smutno, tak tvůj blog bude zaručený lék :)

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 11. září 2015 v 22:47 | Reagovat

Jak píše Bludičkka...
Raděj si Tě rovnou hodím do oblíbených :-)
Pokud to ovšem nevadí :-)

3 Pracující manžel Pracující manžel | Web | 14. září 2015 v 7:25 | Reagovat

Dááámy, jsem rád, že se články líbí a budu pokračovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama