Jak jsme jeli na výlet vlakem

17. října 2015 v 10:24 | Pracující manžel
Dnešní člověk zpohodlněl. Už neutíkáme před vlky podél lesa a málokdy musíme zrychlit při průchodu temných podchodem domů. Většinou proto, že postava naproti je na tom ještě hůře než vy a snaží aspoň dýchat. Jednoho dne jsme se tedy rozhodli, že ušetříme životní prostředí a výjimečně nepojedeme na výlet autem.
Vybrali jsme si vlak jedoucí od nás 10:04. Díky tomu, že jsme vstali 5:30 a máme to třicet minut na vlakáč, tak jsme ho nestihli. Ono se to nezdá. Být to na mě, tak hodím do batohu pár Plzní, pár rohlíků, obleču sváteční maskáče, klobouk a skokem z okna 5:34 odcházím, ale už je vše jinak. Dítě neuznává klasický 24 hodinový rytmus a jelo si opět svoje. Jídlo trvalo tak dlouho, že jsem mezitím vyměnil všechny čtyři kola na autě a během oblékání jsem přestříkal střechu a natřel garáž. Celé sídliště bylo dávno za horama, slunce nabízelo příjemných 40 stupňů ve stínu a my konečně 9:32 vyrazili. Během cesty jsme ztratili dudlík, hračku, drahocenný čas a sebevědomí, že to zvládáme. Po příchodu na nástupiště se na nás smály koncové odjíždějící světla vlaku a bezdomovec na zemi požadoval klasický bakšiš. Dostal zbytek přesnídávky a v rychlosti nás zahrnul do závěti psané rukou do písku.
Naše moderní nádražní hala, zrekonstruovaná před 10 lety kvůli povodním, zela prázdnotou. Výpravčí spal v kanceláři, v obchodě bylo akorát pivo a na přepážce pro prodej jízdenek byla cedulka "Přijdu hned". Jasně, každý musí někdy na toaletu, ale málokdo tam vydrží celý 45 minut. Že bych si koupil jízdenku ve vlaku mě hned nenapadlo, naposledy jsem jel vlakem v době parních lokomotiv a Rakouska - Uherska. Odér bezdomovce nás dohnal a za chvíli tu byl i on. Společně s ním odjel i další vlak naším směrem. Žena po mě hodila nenávistný pohled, sebrala stovku a šla se uklidnit do restaurace naproti, že přijde za hodinu. Zpátky byla skoro hned, neboť latté s koláčkem vyšlo tak tak a málem musela nechat ležet oplatku.
Pomalu se blížilo poledne. Z přijíždějících vlaků s jiných směrů začali vystupovat horami unavení sportovci s trekkingovými holemi, bavíce se něco o východu slunce na vrcholu. My zatím dosáhli vrcholu tím, že se nám podařilo uspat mimčo, které inspirovalo výpravčího na totéž. Pro personál nádraží jsme se začali stávat pomalu inventářem, kdosi nám hodil do klobouku i drobné mince. Na tabuli odjezdů se začaly objevovat zpoždění. Nejdříve 5, pak 10 minut a následně to došlo až k 30.minutám. Doptávali jsme se proč. Prý skokan. Hm super. Počkali jsme ještě pár minut, já spočítal všechny poškozené kachličky na podlaze a smutně se vydali směrem domů.

Doma jsme pak rozebírali příčiny prohry. Bylo jich hodně. Od neschopného personálu, přes tragické vlaky až po nýmanda, který musel skočit pod vlak a ne se pěkně spořádaně zapálit v podchodu. Domluviili jsme se, že to zkusíme zítra, ani se nesvlékali a nastavili budík na 4:00. Snad to aspoň tentokrát vyjde J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 21. října 2015 v 16:35 | Reagovat

Tak nevím, jak to vypadá u Vás, ale tady u nás stojí rodinka nastoupená u dveří a čeká, až se vyprdelí maminka (já). Všichni nadávají, že musí čekat, všichni si stěžují a všichni jsou už prostě na cestě. Jen maminka vzadu.
V půlce cesty se tatínek zeptá, jestli někdo zhasl v předsíni. Ano. Maminka (já). Za chvilku se zeptá, jestli někdo zamkl. Ano. Maminka. Po chvilce se zarazí a zeptá se, zda nějaký dobrovolník zavřel okno v kuchyni. Ano. Zase já.
Asi za hodinku má první dítě žízeň a ptá se, jestli někdo vzal pití. Ano, maminka nezapomněla.
Ostatní děti vidí tekutinu a také mají žízeň, ale ta malá si to chrtí a nikomu nedá. Tudíž nastává čas na otázku, zda nemám ještě nějaké pití. Mám.
Taky mám papírové kapesníčky, mokré utěrky, svačinu, kus čokolády, mikiny, tatínkovo cigára a podobně...
A když se vrátíme z výletu?
"Jo, hele dobrý, jen kdybysme nemuseli čekat na mámu, ta se furt courá..."

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 11. října 2016 v 17:30 | Reagovat

[1]: Tak to je Baru vyloženě nespravedlnost! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama